Model Olmak

Modellik ve mankenlik disiplin isteyen bir iştir. Sadece güzel ve fiziğin düzgün olması yetmez. Kıyafet ve aksesuarı taşıyabilmek ve o edayı izleyenlere geçirebilmek önemlidir. Modellik başvurusu yapmak için mankenlik ajanslarını tercih etmelisiniz. Mankenlik ajansları sizden para istemez, güvenilir ve isim yapmış ajansları tercih edin ki herhangi bir dolandırıcılığa maruz kalmayın.

Manken Olmak İçin Ne Yapılır?

Öncelikle manken olmak istiyorsanız istenilen şartları taşımanız gerekir. Bu şartlar uzun boy ve orantılı vücut hatlarıdır. Model olmak için mankenlik ve modellik eğitimi almış olmanız gerekir. Diğer bir şart mankenlik ve modellik ajanslarına başvuru yapmanız gerekecektir. Fiziğinize ve ışığınıza güveniyorsanız herhangi bir yerde ajans sahipleri tarafından keşif edilebilirsiniz.

Mankenlik Eğitimi Nasıl Olur?

Mankenlik eğitim isteyen bir iştir. Mankenlik eğitimi veren ajanslar genellikle haftada bir ya da 2 gün eğitim vererek bir ayda eğitimi tamamlarlar. Eğitimde poz verme, duruş, yürüme, kıyafeti taşıma gibi birçok konuda bilgi verilir. Eğitim süresi boyunca saç, makyaj, spor gibi birçok konuda da eğitim verilerek hayata karşı duruşunuz pekiştirilir. Eğitimin sonunda fotoğraf çekimi yapılır ve ilgili sektörlere gönderilir. Fotoğraf çekimi bir iki hafta içerisinde tamamlanır ve farklı mekanlarda fotoğraf çekimi yapılır.

Fotoğraf Çekimi Nasıl Olur?

Mankenlik eğitimini tamamlayan kişilere fotoğraf çekimi yapılır. Fotoğraf çekimi profesyonel fotoğrafçı tarafından yapılır. Farklı makyaj ve kıyafetler kullanılarak farklı konseptler yapılır. Fotoğraf çekimi ekip işidir, o yüzden makyajı yapan kişiden fotoğrafı çeken kişiye kadar tüm ekip çok önemlidir. Fotoğraf çekiminde o ışığı ekrana geçirmeniz gerekir. İşinizde profesyonel olun ve disiplinli çalışın. Ajansın kurallarına uyun ve işinizi ciddiye alarak yapın ki ileri ki meslek hayatınızda iyi işler yapabilesiniz.